Senior HR Specialist
September 21, 2021
Specialist recrutare

HR Admin & Payroll Specialist

Pentru un lanț de restaurante din București

Nivel carieră – Mid-Level (2-5 ani)
• Limbi străine – engleză
Responsabilitati:
• Intocmirea şi înregistrarea contractelor de muncă, actelor adiţionale, deciziilor de incetare si adeveritelor de vechime;
• Gestionarea bazei de date a angajatilor si dosarele de personal (atat in format fizic cat si electronic) – introducerea concediilor, eliberari adeverinte, gestionarea si urmarirea dosarelor de popriri;
• Gestionarea pontajelor lunare (verificare/operare/raportare);
• Efectuarea calcului salarial, intocmirea statului de plata si a centralizatoarelor de impozite si taxe datorate statului – D112; intocmirea dosarelor pentru Casa de Sanatate; transmiterea lunara a evidentelor catre Statistica;
• Operarea tuturor informatiilor/modificarilor in softurile specifice de HR – Charisma si Revisal;
• Mentinerea legaturii cu furnizorii de servicii: Medicina Muncii, Protectia Muncii, tichete de masa, servicii bancare, recrutare cetateni straini;
• Mentinerea legaturii cu institutiile statului ANOFM, cu Inspectoratul General pentru Imigrari – privind angajarea cetatenilor straini;
• Intocmirea de diverse rapoarte/situatii/evidente specifice de HR.

Cerinte:
– Studii superioare absolvite;
– Experienta de minim 2 ani pe un post similar;
– Bune cunostinte utilizare PC, REVISAL;
– Cunostinte in utilizarea unui soft de salarizare(Charisma) reprezinta un avantaj;
– Bune cunostinte de legislatia muncii;
– Limba engleza – nivel mediu/avansat;
– Persoana dornica sa invete, ordonata, atenta la detalii;
– Atestat Inspector resurse umane reprezinta un avantaj.

Pentru mai multe detalii, asteptam CV-ul pe adresa de email andreea.radu@talentcenter.ro

To apply for this job email your details to andreea.radu@talentcenter.ro