Manager Departament Sportiv (sport leader coach)
July 28, 2020
Environment Artist
August 10, 2020

Contabil Senior

Compania ofera servicii de contabilitate completa, salarizare si administrare de personal, servicii de audit si consultanta la un nivel corespunzator de formare profesionala, autoritate si experienta, cu siguranta judecatii profesionale, transparenta catre managementul clientului si confidentialitate.

Cerinte:
Experienta pe un post similar.
Buna cunoastere a soft-urilor Saga si WinMentor.
Bune cunostinte ale legislatiei fiscale nationale.
Implicare si curiozitate in organizarea financiar-contabila a clientului, legata de obiectul de activitate.
Persoana organizata, comunicativa, cu spirit de echipa si determinata de a-si dezvolta cariera.
Cunoasterea limbii franceza/engleza reprezinta un avantaj.
Disponibilitate pentru job full time.

Responsabilitati:
– consiliere in intocmirea documentelor contabile primare;
– inregistrarea documentelor primare;
– intocmirea balantei lunare de verificare;
– intocmirea jurnalelor de TVA, registrului jurnal, registrului inventar, cartea mare;
– intocmirea/depunerea declaratiilor fiscale lunare, trimestriale, anuale;
– intocmirea /depunerea situatiilor financiare semestriale/anuale;
– consultanta privind legislatia financiar-contabila, legata de obiectul de activitate;
– asistare si reprezentare in fata controalelor fiscale;
– reglarea/urmarirea fisei pe platitor;
– obtinerea de certificate de atestare fiscala;
– informarea lunara a conducerii societatii, despre rezultatele financiar-contabile;
– intocmirea de rapoarte tip solicitate suplimentar de management.

Pentru mai multe detalii, asteptam CV-ul pe adresa de email daniela@talentcenter.ro.

To apply for this job email your details to daniela@talentcenter.ro